Jak sprawdzić czy ktoś zostawił testament?
Z nami to proste!
Ustalenie czy osoba zmarła zostawiła testament wydaje się z jednej strony bardzo łatwe, ponieważ istnieje powszechny rejestr testamentów. Z drugiej strony, gdyby ustalenie testamentu było tak łatwe, to nie prowadzilibyśmy usług poszukiwawczych. Rejestr testamentów jest bardzo nierzetelny z jednej przyczyny – nie jest wymagany przy składaniu woli testamentowej nawet u notariusza. Zatem ustalenie testamentu bazując na wiedzy z powszechnego dostępu do rejestru testamentów jest wycinkiem tej rzeczywistości i sprawdzi się, jeśli rzeczywiście testator pozwoli lub wyrazi chęć zarejestrowania swojego aktu.
Powszechny dostęp do rejestrów nie jest jednak zbyt często używany przez spadkodawców z jednej prostej przyczyny – z obawy o to, że jeszcze za życia spadkodawcy dojdzie do kłótni pomiędzy członkami rodziny. W związku z tym lepiej „po cichu” złożyć te oświadczenie woli u notariusza lub, co gorsze, odręcznie i przekazać go spadkobiercy lub schować w domowej szufladzie by oczekiwał na śmierć osoby. Zarówno jednej i drugi system nie działa zbyt dobrze i również przekazanie testamentu spadkobiercy może powodować dyskusje w rodzinie, gdyby jeden ze spadkobierców przyznał się do aktu. Zatem najczęściej testament czeka po cichu albo w domowej szufladzie, albo w aktach u notariusza.
Rejestr testamentów
Zacznij od łatwego
Jeśli zatem akt jest dostępny w rejestrze testamentowym to świetnie, informacja w dość tani i prosty sposób jest znana spadkobiercom. Problem w tym, że mógł zostać sporządzony kolejny testament, który anuluje poprzedni, ten w wersji „cichej” oczekującej w szufladzie.
Jako agencja detektywistyczna oczywiście standardowo w cenie usługi dokonujemy sprawdzenia rejestrów testamentowych, natomiast dodatkowo wykluczamy posiadanie testamentu w formie w cichej. Na podstawie pozostawionych śladów prawnych u notariuszy ustalamy czy testament widnieje i czeka u danego notariusza. Nie ograniczamy się do miejscowości, w której przebywała osoba zmarła. W zasadzie w całej Polsce osoba może pozostawić ślady prawne u notariusza. Wystarczy, że mieszkała w małej miejscowości i chciała skorzystać z notariusza w pobliży lub jak często bywa, osoba posiadała drugie życie, jeżdżąc do innego miasta w kwestiach prywatnych czy służbowych.
Jak sprawdzić czy jest testament?
Jako detektywi specjalizujący się w tej dziedzinie mamy możliwość ustalenia testamentów osób. Umożliwia nam to ustawa o usługach detektywistycznych oraz duże doświadczenie w pozyskiwaniu informacji tego typu.
Jeśli jesteś spadkobiercą lub potrzebujesz wiedzy na ten temat lub z innych przyczyn (jesteś wierzycielem, posiadasz inny interes prawny) to możesz u nas zamówić raport o posiadanych testamentach osoby zmarłej.
Nie wymagamy poświadczenia dziedziczenia, a jedynie wypełniony formularz zamówienia naszej firmy.
Nie wymagamy aktu zgonu, a jedynie dane podstawowe osoby lub firmy.
Raporty o testamentach realizujemy w ok. 10 dni roboczych. Cennik usług dostępny jest po wysłaniu zapytania w sprawie poprzez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na e-mail info@jakispadek.pl.
Zakres sprawdzanej informacji jest maksymalny na tyle, ile da się go wykonać w warunkach polskich. W raporcie nie podajemy treści testamentu a nazwę notariusza, u którego testament spoczywa.
Gotowy raport przesyłamy drogą elektroniczną na wskazany adres e-mail. Raport jest zahasłowany, a hasło przesyłane na wskazany numer telefonu przez sms. Na każdym etapie przesyłamy informację mailową dotyczącą statusu realizacji zamówienia. Wykonaliśmy tysiące raportów testamentowych, mamy najniższe ceny w kraju i najszerszą ofertę dotyczącą ustalania majątku oraz innych informacji potrzebnych do przeprowadzania sprawy spadkowej.
Pełną ofertę wysyłamy na e-mail.
Pozostaw kontakt do siebie, prześlemy ofertę i zawiadomimy Cię o tym przez sms.